דף הבית בדק בית איתור רטיבות בבית ביקורת מבנים פרופיל המרכז
    פיקוח בניה מאמרים המלצות  
  לקבלת הצעת מחיר וייעוץ ראשוני צלצל עכשיו: 0544513748
 

 

כיצד לא ליפול על "מומחים חובבנים" בעת רכישת נכס

 

בעריכת: מהנדס אנדרי סלאבו מומחה לליקויי בניה 0544513748  www.ichut.co.il

את התשובות לשאלות אלו ואחרות יודעים כבר מי שנעזרו בשירותי מהנדס מומחה לליקויי בנייה אשר בהוצאה קטנה חסכו לעצמם הוצאות רבות והבטיחו לעצמם דירה טובה ללא בעיות.

השקעה בדירה חדשה ו/או בדירה יד שניה דורשת בדיקה מוקדמת, כדי לא ליפול בפח, כאן כדאי גם לשים לב שלא "ליפול" על חובבנים בנושא.

ללבדיקה יסודית דרושים הכלים הנכונים, הנסיון והמקצועיות: לדעת מה לחפש ואיפה, כדי להקדים תרופה למכה. לא כל מהנדס בניין טוב ישמש גם כמומחה מתאים לבדיקת דירה לקניה, לא כל מהנדס מודע לחשיבותם של פגמים וליקויים שיפגמו בתפקוד נכון של הדירה לאורך שנים.

מיהו בודק מקצועי מומחה בדק בית? למרבית האנשים, קניית דירה היא ההשקעה הגדולה ביותר שהם יבצעו בחיים ולכן נדרש לערוך את כל הבדיקות הניתנות כדי להבטיח שאכן העיסקה כדאית והתמונה ברורה במידת האפשר.

שכירת שירותיו של מהנדס בדק בית לכאורה יכולה להיות הליך פשוט - אך לא כל מהנדס הוא בעל נסיון וניחן בכישורים מתאימים לעריכת בדק בית . בהיעדר רשות ממשלתית מוסדרת שתסמיך מהנדסים בסוגיות של בדק בית, איך תוודא שאכן שכרת את האדם הנכון לביצוע המשימה המהותית כל כך?

מומחה הנדסי מקצועי של בדק בית מבסס קביעותיו על ניתוח מקצועי של המימצאים שאיתר בדירה תוך מתן פתרונות מעשיים. כאן באים לידי ביטוי כישוריו המתאימים ונסיונו של מהנדס בדק הבית שהם בעלי חשיבות מכרעת בקבלת ההחלטה הנכונה והיעוץ הנמסר לרוכש הדירה.

אל תתפשר בבחירת מומחה בדק בית שיבדוק את הדירה בטרם הקניה, דרוש וחקור מידת הצלחתו במקרים אמיתיים בהם נבחן שיקול דעתו המקצועית, רק כך תבטיח הצלחתך בבחירת המומחה המתאים – אם הצלחה אי אפשר להתווכח. בחיפוש אחר מהנדס בדק בית אמין ומקצועי חשוב שתקפיד על הכללים הבאים: אל תחפש את השירות הזול, זכור שלמעשה אתה מחפש יועץ אמיתי ומקצועי שישכיל לנתח את המימצאים ולספק לך מידע מקצועי ואמין שעליו תבסס את החלטתך החשובה באשר לרכישת הדירה.

בנסיבות אלו, ברור שמחיר השירות אינו הקריטריון הנכון לבחירת מהנדס בדק בית. השכלה, הכשרה ונסיון לאורך שנים אינם באים בקלות, מכאן גם שהמומחיות הנובעת מהם אינה זולה. מומחיות הנדסית מקצועית בעריכת בדק בית כמו בכל מומחיות אחרת אינה מושגת במחיר נמוך.

בבדיקת דירה האימרה: "אתה מקבל את השירות עבורו אתה משלם" נכונה.

חחשיבותו של בדק בית - למה זה חשוב לך,כיצד הוא עוזר ומה הוא אמור לחסוך לך?

בדק בית "בדק בית" הפך למינוח שווה ערך לבדיקת דירה למרות שבמקור מדובר במינוח המתאים לביצוע פעולות תחזוקה.

"בדק בית" הינו סקר הנדסי של נכס שמטרתו, איתור ליקויי בנייה והצגתם בפני רוכש דירה פוטנציאלי או במהלך התמודדות עם קבלן.

בדק בית אמור להציג תמונה הנדסית אמיתית ומקצועית של הדירה כאשר המימצאים מפורטים בדו"ח הנדסי או חוות דעת.

דו"ח בדק בית משרת את האינטרסים של רוכש דירה מקבלן והוא מהווה בסיס להתדיינות לגבי אופן ביצוע התיקונים ו/או קבלת פיצוי כספי בגינם. מאחר ורבים המקרים בהם התדיינות כזו עולה על שירטון ומסתיימת בבית משפט, חשוב ביותר להתקשר עם מומחה אמיתי בנושא איתור ליקויי בנייה. המומחה יצליח לייצג נאמנה את חוות דעתו ולהגן עליה במהלך חקירת עד מומחה בבית המשפט.

במקרה של רכישת דירה יד שניה, משמש דו"ח בדק בית כלי בידיו של הרוכש הפוטנציאלי המאפשר לו להפעיל שיקול דעת באשר לתיקונים שיידרש לבצע בדירה.

ללחילופין, הפחתה במחיר העסקה בכפוף לאומדנים הכספיים הנדרשים לתיקון הליקויים. ברכישת דירה יד שניה, דו"ח בדק בית אמור להציג בפני הרוכש את המאפיינים ההנדסיים של הדירה שיש בהם כדי להשפיע על שיקול דעתו לבצע את העסקה.

מדובר במאפיינים שמרביתם "סמויים" לרוכש סטנדרטי אך הם גלויים לעיניו של הבודק המקצועי. כאן חובה על הבודק לנתח נכון את המימצאים על מנת לא לשבש שיקול דעתו של הרוכש הפוטנציאלי, עקב הגזמה או הפחתה בתיאור משמעותם של אותם מאפיינים.

ראוי ונכון להיעזר במומחה אמיתי במהלך עריכת בדק בית לדירה חדשה ודירה יד שניה מאחר ואין ספק שבדיקה כזו יכולה להכשיל עסקה, או לחילופין, לעודד רכישה של מבנה בעייתי (במידה ומדובר על דירה יד שניה) שנדרש יהיה להשקיע בו סכומי כסף גדולים לצורך שיקום נזקים עתידיים.

כאמור, הליך "בדק בית" מסתיים בדו"ח הנדסי הכולל מספר דפים מודפסים. מאחר ורבים מציגים עצמם מומחים בתחום זה, מתפתחת תחרות מחירים על גבו של הלקוח: קשה להסביר ללקוח שאינו מכיר את התחום מדוע עליו לשלם יותר עבור דפים מודפסים שערך מהנדס א' מאשר עבור דפים אחרים שערך מהנדס ב'. כמו בכל מקצוע חופשי (רופא, רואה חשבון, עורך דין וכו'), יש כאלו המבינים את הדקויות ומודעים לחשיבות המומחיות והמקצועיות ומוכנים לשלם יותר בעד סחורה מעולה בהרבה, אלא שכאן צריך להשקיע בחיפוש ובהתייעצות על מנת להגיע למומחה הנכון.

אין ספק שיש לשקול המלצותיהם של המעורים בענף כמו קבלנים, עורכי דין המטפלים בנדל"ן ומהנדסים, כמובן שאין לחסוך בגלישה לאתרי אינטרנט והעיקר לדרוש מהמומחה להציג "קבלות על הצלחה" - מדובר בהמלצות של לקוחות מרוצים ו/או בקריטריונים אובייקטיביים כדוגמת פסקי דין במשפטים בהם נבחנה חוות דעתו. רכישת נכס היא עסקה של פעם אחת בחיים, אל תפספס אותה בגלל שיקול דעת מוטעה בבחירת המומחה בו אתה בוחר, כאן לא המחיר קובע אלא המומחיות.


צלצלו עוד היום וקבלו ייעוץ טלפוני ראשוני לבדק בית – חינם 0544513748
 
ביקורת מבנים
בדק בית
איתור רטיבות במצלמה טרמית
מאמרים
המלצות
 
  צור קשר
שם  
דוא"ל  
טלפון  
תאור
  0544513748
 
 
מתן שירות בכל רחבי הארץ כולל ב תל אביב וגוש דן, ראשון לציון, רחובות, הרצליה, אזור השפלה, אשדוד, אשקלון, יבנה, חדרה וכו'
לפרטים והצעת מחיר :  0544513748 דוא"ל:  as321niromat@gmail.com
דף הבית פרופיל המרכז בדק בית בדיקת דירה מצלמה טרמית ביקורת מבנים

האתר נבנה ע"י  Nadlan2u.co.il