דף הבית בדק בית איתור רטיבות בבית ביקורת מבנים פרופיל המרכז
    פיקוח בניה מאמרים המלצות  
  לקבלת הצעת מחיר וייעוץ ראשוני צלצל עכשיו: 0544513748
 

מדריך לרוכש דירה מיד שנייה


קניית דירה הינה אחת הרכישות הגדולות והיקרות ביותר מבחינה כספית בחייהם של רוב בני האדם. בדרך כלל מוציא אדם את מיטב כספו אשר חסך משך השנים וכן לוקח הלוואת משכנתא כבדה בבנק למשכנתאות על מנת לרכוש את דירתו.
כלל ראשון כשרוכשים נכס הוא פנייה לעורך דין מומחה אשר ייעץ לכם הרוכשים בעיסקת הרכישה ואף ייצג אתכם במידת הצורך, יכין את המסמכים הרלוונטיים כגון חוזה, רישומים שונים ויערוך בדיקות שונות לגבי הנכס. חשוב לדעת כי תשלום האחוז וחצי אשר משלם רוכש הדירה לעורך הדין הוא אך ורק בעבור רישום הדירה בטאבו.

 

ישנם אנשים אשר לאחר קניית הנכס עלולים לגלות כי הדירה שרכשו זה עתה משועבדת, מעוקלת, נמכרה בו זמנית למספר רוכשים או כלל אינה שייכת לאדם ממנה רכשו (בעיקר בדירות יד שנייה) ועניין זה אינו דמיוני כלל אלא חלק מעולם המציאות בו אנחנו חיים, לכן חשוב ביותר לגשת למחלקת ההנדסה של העירייה ולבקש את תיק הבניין, עיינו בכובד ראש במסמכים שבתיק הקשורים לדירה שאתם רוצים לרכוש ואם אתם לא מבינים משהו, אל תתביישו לשאול, כך תוכלו לוודא שהנכס עומד בכל התנאים הדרושים – אין עיקולים, אין צו הריסה, אין פיגור בתשלומים לעייריה כי המוכר הינו בעל הנכס הרשום בטאבו (לשכת רישום מקרקעין) או במנהל מקרקעי ישראל ויש לו זכויות בעלות או זכויות חכירה.
מניסיון אישי: אנשי מחלקת ההנדסה נענים ברצון ועוזרים ואם הכל בסדר עוברים לשלב הבא.

בדיקה הנדסית של הנכס
סטנדרט הבנייה עולה ואיכות החומרים הולכת ומשתפרת במשך השנים. לעומת זאת, הזמן לא מיטיב עם הבניינים הקיימים. גם בתים מתיישנים - הצינורות מתפוצצים, הטיח מתקלף, הקירות החיצוניים משחירים ואלה מחייבים שיפוצים בעלות של אלפי דולרים ואולם חשוב לזכור כי גם דירה חדשה אינה מבטיחה איכות ואתם עלולים למצוא בה ליקויי בנייה, לכן בדק בית הנדסי חשוב ביותר לפני רכישת הנכס. בעת רכישת דירה יד שנייה קיים סיכון שהצנרת הישנה מפוצצת, שיש סדקים בקירות, שאריחי ריצוף מתנדנדים, שקיימות רטיבויות חמורות וכו', שיפוץ הליקויים יעלה לרוכש הרבה מאוד כסף ולכן חשובה ביותר הבדיקה ההנדסית של מהנדס מומחה, בדיקה זאת בעלות נמוכה יחסית יכולה לחסוך מהרוכש הרבה מאוד כסף.

בדק בית
בדק בית הינו הערכה של מצב הנכס שנעשה על ידי מהנדס מומחה. דירות ובתים רבים אינם עומדים בדרישות התקנים, תקנות התכנון והבנייה ובחוקים השונים העוסקים בנושאי בנייה ובחלק ניכר מהם קיימים ליקויי בנייה ואף ירידת ערך הנכס כתוצאה מליקויים בלתי הפיכים. במרבית המקרים, הדייר חסר ידע מקצועי ואינו מסוגל להבחין שאכן קיימים ליקויי בנייה, ליקויי בניה כאלה יכולים להיגרם עקב מספר סיבות או שילוב בניהן. חוות הדעת הנערכת עבור הלקוח מהווה קלף מיקוח חשוב עם המוכר והדבר מביא בסופו של דבר להפחתה של מחיר הנכס וצמצום הוצאות בלתי צפויות לאחר רכישת הנכס או שניהם גם יחד.

 

אלפי רוכשי דירות - חדשות או יד שנייה, מגלים לאחר קבלת הדירה כי ישנם ליקויים שתיקונם מגיע לעיתים לעשרות אלפי שקלים כגון רטיבות בקירות וברצפה, צנרת לא תקינה ועקמומיות של הטיח או חריגה של הטיח באזור הפנלים, מקרים רבים מגיעים גם לבתי המשפט. נפוצות גם תביעות שהוגשו עקב אי התאמה בין המפרט בחוזה ובין הדירה שקיבלו הרוכשים(במקרים של דירות יד ראשונה).
זכרו שגם בדירות יד שנייה מומלץ להיעזר במהנדסים בעלי מקצוע שיגלו ליקויים בדירות אלה, להבדיל מהחדשות. למוכר אין אחריות לאחר המסירה אלא אם כן תוכיחו חוסר תום לב .כמו כן, זכרו כי על המוכר חלה החובה לגלות לקונה את הידוע לו על מצב הנכס, אבל ברור שישנם דברים שאינם בידיעתו.


בעקרון, ניתן לומר שהמוכר יהיה אחראי כלפי הקונה לגבי הליקויים שידועים לו והוא לא גילה אותם לקונה ואילו בקשר לליקויים שבתמים לא היו ידועים לו והוא לא גילה אותם לקונה, לא תחול על המוכר אחריות וזה חלק נכבד מהסיכון שהקונה לוקח על עצמו בעת רכישת הנכס.

האם כדאי לשפץ את הבית לפני מכירה?
באופן כללי התשובה היא בהחלט כן אלא אם כן הנכס הוא כמעט חדש, רוב הסיכויים שתרצו לעשות זאת וכדאי לעשות עבודות מסוימות על מנת להכין את הנכס למכירה. סוג העבודות וכמות העבודה תלויים בעיקר במחיר המבוקש, הזמן שעומד לרשותך למכור וכמובן – מצבו הנוכחי של הנכס.

זיכרון דברים
מומלץ על עריכת זיכרון דברים, בין המוכר לבין הקונה טרם רכישת הדירה ולפני החתימה על החוזה, זיכרון הדברים יכלול סיכום הנושאים החשובים כגון מחיר הנכס, אופי התשלום וביצועו, מועד מסירתו, מה כולל המחיר – חניה, פיתוח, גינה וכו' ובייחוד מצב הנכס כפי שהוסבר לעיל, הן מבחינה טכנית הנדסית והן מבחינה חוקית, רק לאחר שווידאת הכל ושאין לך שום ספק ביחס למצבו ההנדסי והחוקי של הנכס, רק אז תחתום על חוזה עם המוכר וזאת באמצעות עורך דין מומחה לחוזים.

                                                                                                בהצלחה

 

 
ביקורת מבנים
בדק בית
איתור רטיבות במצלמה טרמית
מאמרים
המלצות
 
  צור קשר
שם  
דוא"ל  
טלפון  
תאור
  0544513748
 
 
מתן שירות בכל רחבי הארץ כולל ב תל אביב וגוש דן, ראשון לציון, רחובות, הרצליה, אזור השפלה, אשדוד, אשקלון, יבנה, חדרה וכו'
לפרטים והצעת מחיר :  0544513748 דוא"ל:  as321niromat@gmail.com
דף הבית פרופיל המרכז בדק בית בדיקת דירה מצלמה טרמית ביקורת מבנים

האתר נבנה ע"י  Nadlan2u.co.il